15 Qershor, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Apeli i GJKKO-së rrëzon ankimimet e Evis Berberit dhe dy biznesmenëve

Apeli i Posaçëm rrëzoi sot ankimimet e bëra nga ish-kreu i ARRSH-së Evis Berberi dhe bizmesmenët Valter Begajt dhe Ervis Lamit, duke lënë në fuqi vendimin e GJKKO-së.

Evis Berberi Ervis Lami dhe Valter Begaj, të cilët janë të akuzuar për korrupsion e pastrim parash do të vijojnë të hetohen në masën e sigurisë ‘arrest me burg’

Ata u arrestuan më 16 mars të ketij viti me urdhër të Prokurorisë së Posaccme Antikorrupsion për “shkelje të barazisë në tendera”, “korrupsion pasi” “korrupsion aktiv” dhe për “pastrim parash”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *