30 Nëntor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Aeroporti i Vlorës/ Rama: Avioni i parë ulet në vitin 2025

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje nga punimet që po bëhen për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama tregon se pista e këtij aeroporti ndodhet në një fazë më të avancuar të ndërtimit të saj dhe se po punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025.

Ndër të tjera kryeministri thekson se vendi ynë brenda kësaj dekade do të kryesojë si vendi turistik më i pëlqyer në Ballkan.

Postimi i plote i kryeministrit

MIRËMËNGJES

dhe me Aeroportin e Ri Ndërkombëtar të Vlorës, ku ka marrë formë e gjithë gjurma e pistës, e ku punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025, kur #ShqipëriaTuristike do të hyjë në fazën tjetër drejt marrjes së vendit kampion në Ballkan për turizmin brenda kësaj dekade, ju uroj një ditë të paqme”-shkruan Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *