19 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Akuza bombë e Bardhit/ ”Bashkëshorti i Felajt ka marrë 1.5 mln euro rryshfet nga 4 biznesmenë”

Deputeti i partisë Demokratike gazmend Bardhi ka hedhur një akuzë bombë në Parlamentin e Shqipërisë. Duke debatuar, ashpër me deputeten socialiste Ermonela Felaj, Bardhi deklaroi se bashkëshorti i saj prokuror, ka marrë 1.5 milionë euro rryshfet.

““Palaço mua më ka thënë krye mafiozi jot, dhe kur vjen nga një gjobaxhie që ke pushtuar prokurorinë e Tiranës. Yt shoq ka marrë ryshfet 1.5 mln euro nga katër biznese, kjo je ti. Je një hajdute, një gjobaxhie që ke guxim dhe flet, je pjesë e dosjes se inceneratoreve,” deklaroi Bardhi.  

Sipas tij, Felaj është pjesë e dosjes së SPAK bashkë me Ahmetajn, ndërsa iu drejtua duke i thënë se është “hajdute dhe familje hajdutësh”, dhe që ka pushtuar Prokurorinë e Tiranës për t’i vënë gjoba bizneseve dhe qytetarëve.

“Ke pushtuar prokurorinë e Tiranës për ti vënë gjoba bizneseve dhe qytetarëve. Ti! Ti dhe një pjesë prej jush. Mbylle moj gore gojën! Moj Hajdute!” deklaroi Bardhi,” përfundoi deputeti demokrat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *