30 Nëntor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Arrestime masive per inceneratoret? Gazetarja: Jane liruar 30 vende ne qelite e paraburgimit

Gazetarja e kronikes ne Top Channel, Anila Hoxha ka bere te ditur se Drejtoria e Burgjeve po liron hapesirat ne qelite e paraburgimit. Permes nje statusi ne rrjetet sociale, Hoxha thote se autoritetet kane transferuar mbi 30 te ndaluar nga qelite e paraburgimit duke i shperndare ne Fier dhe Shkoder, nje sinjal ky se pritet te kete me dhjetra arrestime per ceshtjen e inceneratoreve.

Statusi i plote i Hoxhes

Cfarë pritet të ndodhë ?
Burgjet sapo boshatisën 30 vende ne qeli pranë paraburgimit 313.
Te paraburgosurit jane shpërndarë në Fier dhe Shkodër..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *