21 Shkurt, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Arrihet marrëveshja/ Marina e Vlorës do të menaxhohet nga D-Marin

Marina e Vlorës do të menaxhohet nga gjigandi i njohur i porteve turistike në Mesdhe D-Marin. Lajmin e ka bërë publik vetë D-Marin në faqen e saj zyrtare.

Marina e Vlorës i bashkohet portofolit ekzistues të D-Marin prej 23 marinash në të gjithë rajonet e Mesdheut dhe Gjirit dhe shënon praninë e operatorit në zgjerim të vazhdueshëm në një vend tjetër të ri, i nënti deri më sot. Partneriteti do t’u mundësojë klientëve që udhëtojnë nga marinat e afërta të D-Marin në Kroaci dhe Korfuz, akses në shërbimet premium të marinës në Shqipëri.

D-Marin sjell qasjen e saj pioniere të menaxhimit të marinave në Marinën e Vlorës, duke vendosur standarde të reja të shërbimit premium përmes përvojave unike të klientëve dhe inovacioneve dixhitale.

Marina e Vlorës, aktualisht në ndërtim, do të ofrojë 438 shtretër për ankorim gjatë gjithë vitit për jahte dhe superjahte deri në 50 metra (164 këmbë) në gjatësi të përgjithshme, duke ofruar lehtësira të shumëpritura të marinës në vijën bregdetare 426 km të vendit.

Plotësimi i ofertës premium gjithëpërfshirës të vetë Marinës së Vlorës janë planet për një shëtitore të gjerë, e endur përgjatë plazhit 2 km që shtrihet pranë marinës. Shëtitorja do të ketë restorante dhe bare premium, një SPA të veçantë, si dhe objekte të nivelit të lartë të shitjes me pakicë dhe argëtuese. Zhvillimet e ardhshme përfshijnë gjithashtu një numër të kufizuar apartamentesh luksoze dhe ndërtimin e hoteleve me pesë yje të standardeve ndërkombëtare.

Gyozo Lantos, drejtor i bashkimeve dhe blerjeve në D-Marin, komentoi: “Ky partneritet strategjik me Vlora Marina është një hap emocionues në një treg të ri. D-Marin është i apasionuar pas jahteve në Mesdhe dhe përzgjedhja jonë e marinave u mundëson pronarëve të jahteve të gëzojnë shërbime premium në çdo hap të udhëtimit të tyre në të gjithë rajonin. Ne jemi të emocionuar për të sjellë në jetë këtë qendër të jahteve me potencial të lartë dhe për të përmirësuar qytetin e Vlorës përmes rritjes së turizmit detar.”

Klientët do të mund të shijojnë përvojën premium D-Marin në Marina e Vlorës pas përfundimit të projektit në fillim të vitit 2027.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *