25 Qershor, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

ARRSH hap tendera me vlerë 73 mln euro për mirëmbajtjen e rrugëve

Me një fond limit total prej rreth 7.3 mld lekë, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur 4 tenderë për kontrata punimesh dhe mirëmbajtje të

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

E padëgjuar, Gonxhja i dha 70 mijë euro Top Channel-it si mbështetje financiare nga paratë e DPSHTRR

Blerja e mediave nga pushteti në Shqipëri është një fenomen i përhapur gjerësisht, i cili ka shqetësuar jo pak ndërkombëtarët. Por në shumicën

Read More
Investigim Kryesore Lajme nga vendi

Agjencitë jobuxhetore, luks i financuar nga tarifat ndaj qytetarëve

Nga Ina Media Një sërë institucionesh publike, që i ngarkojnë qytetarët me tarifa të rënduara, i lejojnë vetes që të kryejnë shpenzime jashtë

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Të huajt blenë 84 mln euro prona në Shqipëri në tremujorin e parë

Të huajt blenë rreth 84 milionë euro pasuri të paluajtshme në Shqipëri gjatë tremujorit të parë të këtij viti. Banka e Shqipërisë raportoi

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Ilaçet e kimioterapisë te privati/ Kush janë mjekët dhe zyrtarët e QSUT të arrestuar (EMRAT)

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat ‘arrest shtëpie’ dhe ‘detyrim paraqitje’ për 8 mjekë të Spitalit Onkologjik në QSUT. Gjykata ka miratuar kërkesën

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Taksimi i profesioneve të lira/ Kushtetuesja jep sot vendimin për fatin e taksës

Gjykata Kushtetuese do të vendos sot në lidhje me kërkesat e bëra pranë saj për shfuqizimin e ligjit për tatimin e profesioneve të

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

“Washington Examiner”: Si po i ndihmon USAID diktatorët e korruptuar

Michael Rubin Presidenti Joe Biden dhe Sekretari i Shtetit Antony Blinken janë në një mendje se “korrupsioni dëmton rritjen ekonomike, pengon zhvillimin, destabilizon

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

KESH rinis importet masive të energjisë, shpenzohen 9 mln euro për pak ditë

Tre tenderë për blerje energjie janë zhvilluar nga Korporata Elektorenergjetike Shqiptare, brenda harkut kohor të 10 ditëve. Sipas të dhënave të përpunuara nga

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Rinasi cek 1 milionë pasagjerë në Maj, 74 për qind më shumë se vjet 

Aeroporti i Tiranës u shërbeu 949,601 pasagjerëve në maj, nga 544,184 një vit më parë, tregojnë shifrat e publikuara nga operatori i aeroportit

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Shkelen sërish afatet për rrugën Ersekë-Leskovik

Punimet për rikonstruksionin e rrugës Ersekë –Leskovik nisën në maj të vitit 2022 dhe duhet të përfundonin brenda një viti. Por projekti 7,4

Read More