16 Korrik, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Balkanweb: SPAK i dorezon policise urdher arrestin per Arben Ahmetajn

GJKKO ka miratuar që prej ditës së diel kërkesën e prokurorisë për arrestimin e Arben Ahmetajn.

Gjykata e Posaçme, bashkë me lejen e kontrollit të banesave të Ahmetajt dhe familjarëve të tij si dhe sekuestrimin e disa pasurive, ka firmosur edhe urdhër arrest për të.

Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se ky urdhër zyrtarisht i është dorëzuar policisë. Sakaq mësohet se SPAK i ka kërkuar informacion policisë për vendndodhjen e Ahmetajt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *