1 Dhjetor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Beqaj sërish në dyert e SPAK, do pyetet për udhëtimet me Rrjepajn drejt Italisë dhe Austrisë

Ish-Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj do të ripyetet sërish në SPAK për koncesionin e sterilizimit, mëson MCN TV.

Në dyert e SPAK do të pritet të mbërrijnë edhe 4 ish-zyrtarët e tjerë për të cilët gjykata ka sugjeruar hetimet.

Beqaj do të pyetet në lidhje me udhëtimet që ka kryer në drejtim të Italisë dhe Vjenës me ish-zëvendësin e tij Klodian Rjepaj dhe biznesmenin që fitoi koncesionin për sterilizimin e aseteve kirurgjikale.

MCN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *