30 Nëntor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore

Champions League/ Grup “ferri” për Milanin, Interi me fat. Napoli peshkon Realin

Përballje spektatolare dhe rikthim klasikesh. Shorti i hedhur në Monako ka hapur zyrtarisht siparin e sezonit të ri të Champions League, kompetecionit më prestigjoz të futbollit botëror të klubeve.

Edhe në sezonin e ri 2023-2024, nuk mungojnë përballjet që premtojnë spektakël, por edhe ato të paparashikueshme.

Padyshim Grupi i “ferrit” mund të konsiderohet ai F, ku ndodhen PSG, Borussia Dortmund, Milan dhe Newcastle. Buzëqeshin dy finalistët e sezonit të kaluar; Interi dhe City, të cilët në letër duket se e kanë të lehtë.

Shorti i plotë

Grupi A; Bayern Munchen, Manchester United, FC Copenhagen, Galatasaray

Grupi B; Sevilla, Arsenal, PSV, Lens

Grupi C; Napoli, Real Madrid, Braga, Union Berlin

Grupi D; Benfica, Inter, Salzburg, Real Sociedad

Grupi E; Feynoord, Atletico Madrid, Lazio, Celtic

Grupi F; PSG, Borussia Dortmund, Milan, Newcastle

Grupi G; Manchester City, Leipzig, Crvena Zvezda, Young Boys

Grupi H; Barcelona, Porto, Shakhtar Donetsk, Antëerp

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *