25 Qershor, 2024
Tirana, Albania
Kryesore

“Do gjesh ku*omën e djalit…”/ Kërcënohet eksperti i IT, Gent Progni

Eksperti i IT, Gent Progni, ka marrë një e-mail kërcënues mbrëmjen e kaluar.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Progni, i cili përmes një postimi në rrjete sociale ka publikuar një e-mail të ardhur në adresë të tij, siç ai pretendon, ku kërcënohet me jetën e djalit.

Vetë Progni shprehet se kërcënime të tilla i vijë për shkak të denoncimeve të vazhdueshme që ai bën për insititucionet shtetërore dhe aferat korruptive, kryesisht në institucione që kanë të bëjnë me mbajtjen dhe menaxhimin e të dhënave digjitale të qytetarëve.

Postimi i Prognit:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *