19 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Ehhhhh mor Ben!

Myslim Murrizi 

Te pata thene disa here ne Parlament qe kujdes se ke mare vrull shume, por jo qe nuk me degjove e besove, por thoje me vete paska lajthit Murrizi

Te bene minister ku doje e sa here doje

Te bene tek financat, tek rindertimi, tek termeti e qameti

Bile edhe per covidin Ty ti besuan tenderat e vaksinave

Ta kishin me “ hile” mor Ben kur te thonin ec vetem para

Qellimi ishte te ta fusnin nga mbrapa, por ti ose nuk po e ndjeje ose po te vinte rehat

Tani ec vetem para Ben, por ec shpejt e perpiqu te te mos arrijne “ shoket” se po te arriten i mjeri ti çfar do vuash se tufa e “ shoqnise” tende Ben nuk ka te ndalur duke ta fut nga pas derisa te te shohin te shtrire dhe pa ndjeja

Ti mor Ben do besh burg per te gjithe “ tufen” nese nuk ndalon se vrapuari e tu kthehesh siç e meriton “tufa” qe te eshte vene nga pas

Leri postimet juridiko-politiko-satirike ne fb, se ato i qan Gjekmarkaj, por hap syte tek bashkepunimi juridiko-penal-pendues me SPAKUN qe te shpetosh çfare te mundesh

Ndryshe mor Ben, do kesh vepra penale ne kurriz per te gjithe gjene e vjedhur ne kete vend prej 33 vitesh nga te gjithe qent e politikes, ku pa dyshim qe edhe Ti je pjese dhe ke pjesen Tende te hajdutllikut

Po vazhdove vetem “ para” mor Ben,do te hetohesh per te gjitha privatizimet, konçensionet, tenderat, ppp, investitoret strategjik, grandet e bujqesise, anijet nga Bangladeshi qe per ironi kane emrat tigri 1 dhe tigri 3, si duket per te rivalizuar me Ty Ben si tigri jasht serie,kanabizimin e Shqiperise, tonelatat e droges qe vijne ne Durres me arka bananesh,trafiqet nderkombetare, kazinote dhe lojrat e fatit,bandat dhe grupet kriminale, e per çdo gje te zeze qe ka ndodhur ne Shqiperi ne 33 vjet.

Po vrapove Ben dhe po vazhdove vetem para, mos u habit kur te jesh i akuzuar per financimet Ruse, per luften e Rusis me Ukrahinen, per Meg Gonigalin, per ngjarjen e 6 janarit ne kapitol hill, per konfliktin midis dy koreve, per sherrin mes Kines dhe Tajvanit etj

Po nuk reagove shpejt mor Ben ,dhe po nuk fole troç me Dumanin se kush eshte KOKA E VERTETE, qe ja ka dale perkohesish sipas Teje, Ti mor Ben do te jesh jo DELJA E ZEZE, por I ZIU I VETES TENDE

Madje te garantoj qe KOKA e vertete, do perpiqet te te akuzoj edhe si antare i HAMASIT qe ke mare pjese dje ne sulmet ndaj Izraelit

Prandaj hap syte shpejt dhe shkruaj Dumanit Ben, dhe leri postimet hipotetike, pamfletike ne fb, se nuk te degjon njeri, e nuk te pjerdh askush

Ps: Shkruaji Altin Dumanit qe eshte shefi i SPAKUT mor Ben, dhe jo Nuredinjt ,se Ju shejtaner shpesh here keni komunikuar me keta qe ka arrestuar Dumani i SPAKUT me ata dreqer telefonash BQ dhe mbase e ngaterron perseri nga halli qe je duke ecur me shpejtesi vetem para.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *