1 Dhjetor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Helikopteri i çiftit Blair si kusuri i makinës “Jugo” në Amerikë.

Artur Mecollari
Në Jugosllavi në kohën e Titos u prodhua një makinë me emrin “Jugo”. Ishte e vogel dhe po ashtu kushtonte shumë lirë. Ajo u shit edhe në SHBA me një çmim rreth 1700 dollar. Një prind në Amerikë vendosi ti blejë si dhuratë fëmijës së tij një “Mercedes Benz”, po shitësi nuk kushte ti kthente kusur. Atëhere ai i tha “kusurin ma jep një “Jugo”.

Znj. Blair kapi një kontrat pa konkurim në MEPJ të Shqipërisë për rreth 1,4 milion euro si konsulente për çështjen e detit me Greqinë, ndërsa bashkëdhorti i saj ishte këshilltar pa pagesë i Kryeministrit Rama. Në 2022 Znj. Blerë u pagua me 1,4 milion euro, por i kanë ngelur një pjesë e vogël pa u shpërblyer, të cilëne mori si një udhëtim me helikopter ushtarak.

Kur është çështje kontratash financiare çifti Blair janë në biznes. Kur është punë qejfi ata janë ish personalitete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *