24 Korrik, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Intesa hap degën e parë pa kesh në Tiranë

Intesa Sanpaolo Bank Albania (ISBA) përuroi javën e kaluar degën e saj të parë pa arkë në Tiranë, tha për SeeNews Menaxherja e Rrjetit të Degëve Ermelinda Baco.

“Arsyetimi që qëndron pas një dege që nuk ka një tavolinë keshi, është t’u ofrojë klientëve të saj një këshillë, informacion dhe udhëzim financiar më të mirë dhe më të personalizuar nga stafi i ditur dhe i përkushtuar i degës,” tha Baco.

“Përveç kësaj, ai parashikon kohë shtesë të ndihmës dhe trajnimit për përdorimin e kanaleve dixhitale”, shtoi ajo.

Pavarësisht mungesës së një arkë tradicionale, dega ofron një gamë të plotë shërbimesh, duke përfshirë menaxhimin e llogarisë, depozitat, aplikimet për kredi dhe aksesin në bankingun dixhital.

Dega Piramida është pjesë e një rrjeti më të gjerë degësh pa para në vende të tjera ku operon grupi bankar italian Intesa Sanpaolo dhe është në përputhje me strategjinë e dixhitalizimit të grupit me fokus në optimizimin e veçorive të shitjeve nga fundi në fund në bankingun e tij dixhital. platformë.

“Ne besojmë se ky arsyetim krijon kushtet për më shumë degë të një koncepti të ngjashëm në vend,” vuri në dukje Baco.

Intesa Sanpaolo Bank Albania lançoi platformën e saj bankare dixhitale në vitin 2019, e cila tani ofron shitje nga fundi në fund për kartat e debitit dhe kreditë e shpejta pas futjes së veçorisë së nënshkrimit elektronik. Banka është në rrugë e sipër për të prezantuar një platformë të avancuar të bankingut në internet për klientët e biznesit.

“Të gjitha investimet që po bën banka jonë për të ofruar teknologji të re dhe inovative për klientët tanë, tregojnë fokusin dhe qëndrueshmërinë tonë në arritjen e objektivave që kemi vendosur në strategjinë tonë të dixhitalizimit; për të rritur përvojën e klientit, për të përmirësuar efikasitetin operacional dhe për të qëndruar konkurrues në peizazhin financiar në zhvillim,” theksoi Baco.

Banka Intesa Sanpaolo, një filial me pronësi të plotë të Intesa Sanpaolo të Italisë, ka 35 degë në Shqipëri, të vendosura kryesisht në kryeqytetin Tiranë dhe në qytetet kryesore anembanë vendit.

Intesa Sanpaolo Bank Albania ishte huadhënësi i katërt më i madh për sa i përket aktiveve midis njëmbëdhjetë bankave që operonin në Shqipëri në tremujorin e tretë të 2023, sipas shoqatës së bankave shqiptare.

SeeNews

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *