24 Korrik, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Korrupsion, pastrim parash e kulla, Lëvizja Bashkë proteston në Tiranë

Lëvizja Bashkë e drejtuar nga Arlind Qori ka organizuar protestë në sheshin “Skëndërbej”.

Me pankarta në duar, ku shkruhej “Kundër korrupsionit, kullave dhe pastrimit të parave”, dhjetëra aktivistë hodhën akuza kundër qeverisë, duke deklaruar se një grusht politikanësh janë pasuruar në kurriz të qytetarëve.

Sipas aktivistëve, korrupsioni po gërryen bazat e shtetit dhe shoqërisë shqiptare, ndaj qytetarët duhet të protestojnë për t’i dhënë fund korrupsionit, sipas tyre të korruptuarit duhet të shkojnë para drejtësisë. Lëvizja Bashkë ka paralajmëruar se protestat do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *