15 Qershor, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Lista e plotë/ Zbulohen emrat e 9 të arrestuarve për skandalin e mashtrimit me kreditë

Pas 4 vjetësh zvarritje, Prokuria e Tiranës, ka përmbyllur më në fund hetimin për mashtrimin me kreditë nga kompania Micro Credit Albania dhe disa zyra përmbarimore të lidhura me të. Ky hetim u hap pas një kallëzimi penal prej 700 faqesh të ministrisë së Drejtësisë në vitin 2020 me firmën e ish ministers Etilda Gjonaj, i bazuar mbi një raport të Dhomës Kombëtare të Përmbaruesve. 

Kapitali zbardh emrat e plotë të shtetasve për të cilët prokuria e Tiranës ka lëshuar urdhër arrestet.

1 – “Arrest në burg” për shtetasin Aldo Daka;

2 – “Arrest në burg” për shtetasin Albert Gega;

3 – “Arrest në burg” për shtetasin Edmond Mato;

4 – “Arrest në shtëpi” për shtetasen Kejda Seferi.;

5 – ‘Arrest në shtëpi’ për Elda Ibro;

6 – ‘Arrest në shtëpi’ për shtetasen Jordisa Dervishi;

7 – “Arrest në burg” për shtetasin Arben Meskuti;

8 – “Arrest me burg” për shtetasin Alban Kote; dhe

9 – “Arrest në shtëpi” për shtetasen Alketa Tanushi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *