19 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Qilima dhe sixhade/ Dizajni i pazakonte i Rinasit

Disa foto të publikuara në një faqe online nga punimet që po zhvillohen në katin e dytë të Aeroportit të Rinasit tregojnë detaje shumë interesante. Pothuajse i gjithë kati i dytë, ku do të hapen restorantet dhe kafenetë e reja, po mbulohet me motive. Në këtë hapësirë thuhet se do të ketë edhe faltore për besime të ndryshme fetare.

Një mënyrë aspak e zakontë për dizenjimin e brendshëm të një aeroporti. Dhe duke parë këtë foto natyrshëm lind pyetja, kush e ka projektuar interiorin e aeroportit?

Duke parë stilin jo mainstream, ndoshta përgjigja nuk është dhe aq e vështirë. A mund të ketë gisht edhe këtu ai, që projekton gjithcka në Tiranë?

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *