15 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Rama nxjerr pamjet nga Aeroporti i Vlorës/ “Gati, vitin e ardhshëm”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga kantieri i punës në Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës.

Me një status në rrjetet sociale, Rama thotë se synimi i qeverisë së tij është që aeroporti të jetë gati vitin e ardhshëm.

Ai thekson se për këtë arsye punimet në kantier po vijojnë me ritme të shpejta.

“Mirëmëngjes,

dhe nga kantieri i punës në Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës ku po punohet me ritme të shpejta për të qenë gati vitin e ardhshëm, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *