6 Dhjetor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Reagon ONE/ Kemi bere update te sistemit gjate nates. Sherbimi po rikthehet gradualisht

Kompania celulare ONE ka reaguar per nderprjen e sherbimit. Burime zyrtare nga kompania thone se shkaku i nderprerjes eshte nje update i sistemit qe kompania ka bere gjate nates.

Sipas tyre, tashme sherbimi eshte rikthyer ne menyre graduale per shumicen e abonenteve, nderkohe qe kane mbetur ende nje pjese e vogel pa sherbim. 

Nderkohe kompania thote se po punon per te zgjidhur edhe problemet me sherbimin e internetit dhe 4g. ONE eshte kompania me numrin me te madh te abonenteve ne Shqiperi. 

ONE dhe Albtelecom, para bashkimit të tyre në fund të dhjetorit kishin së bashku rreth 1.47 milionë abonentë ose 52.9% të numrit të përgjithshëm të përdoruesve aktivë, nga 54.8% që zotëronin një vit më parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *