1 Dhjetor, 2023
Tirana, Albania
Lajme nga vendi

Reagon Rama: Kadastra në funksion të plotë, po sulmohet nga minjtë dhe buburrecat

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me denoncimet për kolapsin e Kadastrës. Përmes një postimi në facebook, Rama ka hedhur poshtë zërat për problemet me sistemin e Kadastrës, duke akuzuar sërish se zhurmën po e bëjnë ata, të cilët ai i quan buburrecat dhe minjtë e Kadastrës, që ushqeheshin prej parave të pista

Postimi i plotë i Ramës

Dhe thonë e thonë s’funksionon sistemi i ri i Kadastrës…

Kjo është vetëm një fotografi e fluksit të punës së sistemit digjital, ku mund të shihen qartë datat hyrëse e dalëse të aplikimeve, pa sportel, pa kontakt fizik me punonjësit, pa mundësi ndërhyrjeje nga lart, poshtë, anash për të marrë e dhënë favore, pa shans për rryshfet sepse sistemi nuk ha mik dhe pa të gjitha sekëllditë e tmerret e të kaluarës në marrjen e shërbimit

Ndërkohë që po, e vërtetë, s’funksionon më sistemi i vjetër, zhbëhet përditë rrjeti i sekserëve, influencave të llojllojshme, buburrecave e minjve brenda kadastrës, të cilët vazhdojnë të dorëhiqen prej tharjes së burimeve të pista, vazhdon papushim puna për përmirësimin dhe rritjen e efiçencës së sistemit të ri, i cili ka ende problemet e veta, por edhe kështu siç është ka dhënë dy prova të mëdha, si një sistem ARMIQËSOR ME KORRUPSIONIN dhe MIQËSOR ME QYTETARIN.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *