19 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Shuhet pas më shumë se 10 orësh zjarri në qendrën tregtare ‘Metropol’ në Lushnje

Pas përpjekjeve të mëdha të shërbimeve zjarrfikëse dhe të gjitha forcave të angazhuara në terren, është bërë e mundur vënia nën kontroll e vatrës së riaktivizuar të zjarrit në qendrën tregtare në Lushnje.

Situata mbetet në monitorim.

Qendra tregtare në Lushnje u përfshi nga flakët pasditen e Krishtlindjeve. Situata u bë e vështirë për shkak se katet e sipërme të godinës janë shtëpi banimi.

Fillimisht, flakët janë vënë re në katin e tretë të godinës dhe u përhapën me shpejtësi, duke e bërë të vështirë ndërhyrjen e policisë dhe forcave zjarrfikëse.  

Dhjetra qytetarë në objektin e përfshirë nga flakët kanë nxituar të dalin, ndërsa të tjerë mbetën të izoluar në banesa. 

Voxnews

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *