21 Shkurt, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

SPAK zbarkon në OSHEE

Prokuroria e Posaçme ka shkuar në zyrat e OSHEE, pasi ka hapur një hetim në lidhje me një skemë korrupsioni, ku dyshohet se janë të përfshirë disa zyrtarë.

SPAK po heton për fshirjen e debive të konsumatorëve nga sistemi nëpërmjet rryshfetit, teksa janë sekuestruar dokumente dhe celularë.

Mësohet se është sekuestruar aparati celular i administratorit të FSHU në OSHEE, Elton Sevrani.

Ditar.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *