19 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Vodhi 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, fshihet në Shqipëri

Një i dyshuar i kërkuar për bastisjen e armatosur prej 300,000 £ në shtëpinë e yllit anglez Raheem Sterling është në arrati në Shqipëri.

Të dhënat tregojnë se Henri Osmani, 44 vjeç, ka hyrë në atdheun e tij më 18 korrik.

Policët atje kanë bashkuar forcat me policinë e Surrey për të gjetur të arratisurin.

Ministri i Brendshëm Taulant Balla tha dje për The Sun: “Asnjë shqiptar i përfshirë në krime në Mbretërinë e Bashkuar nuk duhet të mendojë se vendi ynë është një vend i fshehtë”.

Shqiptarët Alfred Isufi, 48 vjeç dhe Gerard Kalaja, 22 vjeç, janë në arrati jashtë vendit të tyre.

Një burrë i katërt do të dalë në gjyq vitin e ardhshëm.

Grupi është i lidhur me 33 bastisje në Surrey, Essex, Kent dhe Herts, që thuhet se kanë fituar 1 milion £.

Sterling u kthye për pak kohë nga Kupa e Botës pas grabitjes së dhjetorit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *