12 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore

Facebook-u dhe Instagrami i Metas bien për qindra mijëra përdorues në mbarë globin

Facebook dhe Instagram u ndalën për qindra mijëra përdorues në të gjithë globin të martën, sipas faqes së internetit të gjurmimit të ndërprerjeve Downdetector.com.

Ndërprerjet filluan rreth orës 10:00 të mëngjesit ET, me më shumë se 300,000 raportime për ndërprerje për Facebook dhe rreth 40,000 raportime për Instagram, sipas faqes së internetit.
“Ne jemi të vetëdijshëm që njerëzit kanë probleme me aksesin në shërbimet tona. Ne po punojmë për këtë tani,” tha zëdhënësi i Meta Andy Stone në një postim në rrjetet sociale X.

Paneli i statusit të Meta tregoi se ndërfaqja e programimit të aplikacionit për WhatsApp Business po përballet gjithashtu me probleme. Kishte rreth 200 raporte për ndërprerje për WhatsApp në Downdetector, i cili gjurmon ndërprerjet duke renditur raportet e statusit nga disa burime, përfshirë përdoruesit.

Ndërprerja ishte ndër temat kryesore në tendencë në X, dikur Twitter, me disa përdorues që thanë se ishin dalë papritur nga platformat e mediave sociale në pronësi të Meta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *