12 Prill, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Spar Albania synon dyfishimin e xhiros në 3-5 vjet

Shitësi me pakicë i ushqimit Spar Albania synon të dyfishojë xhiron e tij në 200 milionë euro (214.8 milionë dollarë) brenda tre deri në pesë vitet e ardhshme, tha të hënën pronari i tij, Balfin Group.

Zinxhiri i supermarketeve arriti një xhiro prej 115 milionë euro në vitin 2023, thuhet në postimin e Balfin Group në rrjetet sociale.

Me shtatë dyqanet e reja të hapura në vitin 2023, Spar tani ka 81 dyqane në 16 rrethe në të gjithë vendin. Vitin e kaluar Spar Albania rriti stafin e saj me 14% dhe tani punëson 1100 persona, tha Balfin. Grupi Balfin zotëron 38 nga dyqanet Spar, ndërsa pjesën tjetër e përbëjnë dyqanet e pavarura ekskluzive, tha Spar.

Licenca për Spar në Shqipëri iu dha në mesin e vitit 2016 Almark, një kompani private në pronësi të Grupit Balfin, sipas faqes së internetit të Spar International.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *