30 Nëntor, 2023
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Ndryshimet në qeveri/ Rama “eliminon” Olta Xhaçkën dhe Frida Krifcën

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike ndryshimet në qeveri. Ndryshimet e reja në qeveri kanë katër emra të rinj, siç janë Ervin Mete tek Financat, Igli Hasani si ministër i Jashtëm, Albana Koçiu në postin e ministres së Shendetësisë dhe Arbjan Mazniku si ministër i pushtetit vendor.

Anila Denaj rikthehet në kabinetin qeveritar, këtë herë si minister e bujqësisë duke zëvëndësuar Frida Krifcën që largohet nga qeveria, ndërsa Ogerta Manastirliu emërohet ministre e arsimit duke zëvendësuar Evis Kushin që largohet.  

Ndryshimet e plota në qeveri

Ministër i Financave dhe Ekonomisë Ervin Mete

Ministër i Jashtëm Igli Hasani

Ministre e Arsimit Ogerta Manastriliu

Ministre e Bujqësisë Anila Denaj

Ministre e Shtetit për sipërmarrjen Delina Ibrahimaj

Ministre e Shëndetësisë Albana Kociu

Ministër Shteti për pushtetin vendor, Arbjan Mazniku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *