16 Korrik, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

Akuzohet për pastrim parash dhe korrupsion, arrestohet ish-kreu i ARRSH-së, Evis Berberi!

Ish-kreu i ARRSH-së u vendos në pranga mbrëmjen e së mërkurës (13 Mars) me urdhër të Gjykatës së Posaçme pasi ndaj tij janë ngritur akuzat për pastrim parash dhe korrupsion.

Ndërkohë Ervis Berberi mësohet se ka dhënë dorëheqjen nga posti para pak ditësh, pas hetimit që Prokuroria e Posaçme ka nisur ndaj tij.

Ndërsa disa ditë më parë agjentët e SPAK dhe BKH i bastisën banesën, ku iu sekuestruan një sërë sendesh personale si celularë, laptop dhe dokumente. Kujtojmë që Evis Berberi është një ndër drejtuesit e afërt të ministres së Infrastrukturës dhe Energjitikes, Belinda Balluku.

Berberi u emërua në krye të ARRSH në qershor të vitit 2021, ku zendesoi në këtë detyrë, Ergys Verdhon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *