25 Qershor, 2024
Tirana, Albania
Kryesore Lajme nga vendi

APD: Tenderi për ndërtimin e portit të ri të Durrësit hapet brenda 3 muajve

Autoriteti Portual i Durrësit (APD) tha se tenderi i ndërtimit të portit të ri tregtar në Porto Romano do të hapet në tremujorin

Read More
Kryesore Lajme nga vendi

Maxhoranca propozon uljen e garancisë financiare për koncesionet

Ngërçi i disa kontratave koncesionare, veçanërisht në ndërtim rrugësh, duket se e kanë shtyrë maxhorancën që të ndryshojë ligjin e koncesioneve. Deputeti socialist

Read More
Uncategorized

Zgjedhjet/ Mediu: Në 14 maj bëhemi bashkë për Belind Këlliçin! Qeveria ka harruar qytetarët, punon vetëm për interesat e saj

“Çdo votë në 14 për Nr. 4 Partinë Republikane në fletën e votimit për këshilltarë,  do jetë dhe votë për Nr.5 Belind Këlliçin

Read More
Uncategorized

“Lokalet”/ Meta: Në Tiranë kemi ndërtime të reja, por nuk është bërë asgjë për strehimin social!

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një status në një “Facebook” është shprehur se me programin e PL, do të shumëfishohet fondi për

Read More
Lajme nga vendi

Dyshohet si personi që nxori dokumentet sekrete të Pentagonit, konfirmohet arrestimi i 21-vjeçarit pjesë e Gardës Ajrore të SHBA

FBI ka arrestuar 21-vjeçarin Jack Teixeira si personi i cili nxori dokumentet sekrete ushtarake të SHBA. New York Times raportoi se ai punon

Read More
Uncategorized

“Më sill 10 euro për pazarin?”, “Kam nevojë për kafe dhe qumësht”/ Si u zbulua banda e drogës në Itali, 7 shqiptarë në pranga. Kush ishte “Pelo” nga Shqipëria që dërgonte kokainën

“Më sill 10 euro për pazarin?”. “Kam nevojë për kafe dhe qumësht”. Dorëzimi bëhej në shtëpi ose pothuajse gjatë bllokimit nga pandemia në

Read More
Editorial

E rëndë në Greqi/ Gruaja lyen burrin me terpentinë dhe i vuri flakën dhe më pas ngre alibinë: Tentoi të digjte veten

Një ngjarje e rëndë është parandaluar gjatë natës së të Enjtes së Madhe. Një grua 50-vjeçare lehu me terpentinë bashkëshortin e saj 57-vjeçar

Read More